У фокусі азартні ігри

Азартні ігри є серйозною соціальною проблемою. Згідно досліджень, чим більше лотерейних квитків і скретч-карт купували гравці в підлітковому віці, тим більше вони страждали від проблем з азартними іграми в подальшому.

Проблема азартних ігор на Бориспільщині набула виняткової важливості у зв’язку зі значним розповсюдженням безлічі ігрових автоматів. Всі вони оформлені таким чином, що це сприяє посиленню ефекту легкої можливості виграшу за короткий час.

13 серпня 2020 року набрав чинності Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» від 14 липня 2020 року № 768-IX (далі – Закон), який визначає правові засади здійснення державного регулювання господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні.

Згідно статті 18 Гравцями не можуть бути:
1) недієздатні та обмежено дієздатні особи;
2) особи, які не досягли 21-річного віку;
3) особи, які відповідно до законодавства мають відповідні обмеження;
4) особи, які перебувають в стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння;
5) особи, визнані організатором азартних ігор небажаними;
6) особи, внесені до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Законом створюється Реєстр самообмежених осіб та осіб, щодо яких наявні інші обмеження, що надає змогу обмежити участь в азартних іграх фізичної особи терміном від 6 місяців до 3 років.

РЕЄСТР ОСІБ, ЯКИМ ОБМЕЖЕНО ДОСТУП ДО ГРАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТА /АБО УЧАСТЬ В АЗАРТНИХ ІГРАХ – це база даних, що містить інформацію про фізичних осіб, яким відповідно до поданих заяв або за рішенням суду обмежено відвідування гральних закладів та участь в азартних іграх (п. 54 ч. 1 ст. 1 Закону).

‼️Обмеження участі особи в азартних іграх шляхом внесення до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, здійснюється:
— самостійно за заявою такої особи;
— Уповноваженим органом за обґрунтованою заявою членів сім’ї першого ступеня споріднення або законних представників;
— за рішенням суду.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО!
Згідно статті 16 Гравець може бути обмежений у відвідуванні гральних закладів та в участі у азартних іграх Уповноваженим органом за заявою членів сім’ї першого ступеня споріднення або законних представників тимчасово до ухвалення рішення суду, але не більше шести місяців у разі:
1) перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище;
2) наявності боргових зобов’язань на суму більш як 100 прожиткових мінімумів доходів громадян;
3) ухилення особи від сплати аліментів впродовж більше трьох місяців;
4) якщо особа або члени її сім’ї є отримувачами житлової субсидії чи пільг на сплату житлово-комунальних послуг.

УВАГА!
Бездіяльність працівника правоохоронного органу щодо незаконної діяльності з організації або проведення азартних ігор, лотерей, тобто умисне з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб невжиття передбачених законодавством заходів за заявою (повідомленням) про вчинення незаконної діяльності з організації або проведення азартних ігор, лотерей або приховування виявленої ним незаконної діяльності з організації або проведення азартних ігор, лотерей —
карається позбавленням волі на строк від шести до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Повний текст Закону: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/768-20#Text

Comments are closed.