ДОСЛІДЖЕННЯ

👉Розглянемо один із останніх досліджень щодо кривдників, опубліковані 5 серпня 2019 року. Криміналістка, лектор в Університеті Глостершира Джейн Монктон Сміт вивчила історії 372 вбивств в Британії, скоєних всередині пари одним з партнерів. За її словами, існує вісім стадій відносин і поведінки потенційного вбивці, які ведуть до злочину. 👉Джейн Сміт представила модель типової поведінки потенційного вбивці своєї партнерки. За словами експерта, майже всі відносини, які призводять до трагічного фіналу — вбивства партнера — проходять через ці ключові вісім стадій.
👉За словами експерта, в 80% випадків вбивств всередині пари жертвами стають жінки, і майже завжди вбивця — чоловік. У 2017 році в світі 30 тисяч жінок були вбиті своїми партнерами — справжніми або колишніми чоловіками, бойфрендами або партнерками.
👉Дослідник звернулася до сайту Counting Dead Women, де вона вивчила історії вбивств партнерів як в різностатевих, так і в одностатевих парах. За словами експерта, майже у всіх вивчених випадках можна виділити вісім «обов’язкових» стадій, що передували скоєння вбивства:
1) У попередніх відносинах партнер-вбивця виявляв схильність до контролю і насильства.
2) Відносини розвиваються стрімко, і швидко стають серйозними.
3) Головною складових таких відносин стає примусовий контроль з боку партнера-вбивці.
4) Тригером може стати будь-який розвиток подій, яке загрожує позбавити партнера-вбивцю можливості контролювати ситуацію — наприклад, рішення партнера-жертви розлучитися.
5) Контроль з боку партнера-вбивці посилюється — він переходить до погроз, які звучать все частіше і стають страшнішими, і тактиці залякування, погрожує вчинити самогубство.
6) Партнер, який в підсумку виявиться вбивцею, змінює тактику — замість погроз і залякування він вирішує мстити, замислюється про вбивство партнера / партнерки.
7) Планування — на цьому етапі партнер-вбивця може купити зброю, шукає можливості залишитися наодинці з жертвою.
8) Схильний до контролю партнер вбиває свою партнерку або партнера. При цьому можуть постраждати і інші люди, наприклад, діти жертви.
З дослідження експерт зробила висновки, що контроль та планування були рішучими діями зі сторони кривдника. Джейн Монктон Сміт розповідає про цю модель поведінки, типової для потенційних вбивць, адвокатам, психологам, поліції і інспекторам з нагляду за умовно засудженими. Результати дослідження якого були опубліковані в журналі Violence Against Women Journal.

Comments are closed.