ЧЕРЕЗ РОБОТІВ ЖІНКИ ВТРАТЯТЬ РОБОТУ В ПЕРШУ ЧЕРГУ

👉ЧЕРЕЗ РОБОТІВ ЖІНКИ ВТРАТЯТЬ РОБОТУ В ПЕРШУ ЧЕРГУ.
✔️Якщо вірити дослідженням економістів Карла Фрея і Майкла Осборна, в США до 2033 року під натиском роботизації ризикує зникнути 47% робочих місць, існуючих на 2018 рік. Світовий банк підрахував, що для Китаю ця частка може скласти і зовсім 77%. Міжнародна організація праці вважає, що навіть в таких країнах, як Камбоджа, Індонезія, Філіппіни, В’єтнам і Таїланд, 56% працівників підпадають під ризик автоматизації.
✔️У травні 2019 року Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив дослідження, в якому повідомив про те, що із-за роботизації жінки ризикують втратити роботу в першу чергу, оскільки вони частіше за чоловіків виконують рутинні завдання.
✔️За словами експертів МВФ, чоловіки рідше займаються вирішенням завдань, які потребують додаткового навчання, і частіше виконують роботу, в якій необхідні аналітичні та комунікативні навички, а також фізична праця. В таких умовах жінки більшою мірою уразливі перед масовим запровадженням технологій в робочі процеси, що виконуються людьми.
〽️Порівняння ризиків втрати робочих місць чоловіками і жінками в різних галузях (дослідження охоплює 28 країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), а також Кіпр і Сінгапур).
Згідно зібраної інформації, ймовірність звільнення жінки з роботи, яку здатний виконувати робот, становить приблизно 40%. У випадку з чоловіками цей показник оцінюється в 38%.

〽️Ступінь ризику істотно коливається в залежності від країни. Наприклад, в Швеції і Фінляндії ризики у чоловіків все-таки вище, ніж у жінок. Крім того, на цей показник впливає структура виробництва в країні: домінує чи промисловість в ВВП, а також рівень проникнення технологій в ринок праці.

〽️Якщо брати професії, яким найбільше загрожує зникнення через використання штучного інтелекту, то тут ризик втрати роботи жінками приблизно в 1,2 рази більше в порівнянні з чоловіками. У цій категорії 11% жінок і 9% чоловіків стикаються не менше ніж з 70-відсотковою ймовірністю автоматизації праці.

Comments are closed.