Б`є значит б`є! Передача Кримінал телеканал Прямий 22.02.2020

👉Тема складна, обширна, потрібно багато часу, щоб взяти до уваги всі аспекти.
ЧОМУ ЖІНЦІ ВАЖКО ЗАЛИШИТИ ЧОЛОВІКА?
Багато хто залишається у шлюбі з економічних міркувань, також з юридичних причин та з причин соціальної залежності. Дехто з жінок боїться піти, бо не має безпечного місця, у якому можна було б переховатися. Поліція, суди, лікарні й органи соціальної опіки не можуть забезпечити їм належної охорони в разі прийняття ними такого відповідального рішення. Психологи рекомендують зберігати цілісність родини за будь-яку ціну, не беручи до уваги реальну загрозу психічному й фізичному здоров’ю жінки, а часом – і загрозу самому її життю. Обидві сторони: жінка, котра страждає від насильства, й чоловік, який це насильство застосовує, все ж бояться залишитися жити в самотності, й тому продовжують цей дивний зв’язок-симбіоз, співіснування, якого не можуть перервати.
ЧОМУ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ПОЛІЦІЇ?
До поліції жінки, які зазнали насильства, не зверталися переважно, через те, що були впевнені, що самостійно зможуть впоратися ситуацією (37% з тих, хто звертався до будь-яких джерел допомоги, окрім поліції). Соромно було звернутися по допомогу до поліції 23% жінкам, які зазнали насильства та не звернулися. Для 19% жінок бар’єром до звернення до поліції був страх, що може стати ще гірше, а для 18% — невіра у те, що поліція може допомогти.
 ЩО МОЖЕ ВИВЕСТИ ЖІНКУ З КОЛА НАСИЛЬСТВА?
З цієї ситуації жінку можуть вивести дві основні речі:
1) зупинити насильство, видалити домашнього насильника з його сім’ї і створити умови безпечного життя для неї;
2) необхідна турбота про здоров’я жінки, яка потребує допомоги для ліквідації пошкоджень психіки: почуття загрози, страху, туги, безнадії.
ЯКІ КРОКИ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ?
— активне втручання поліції (правоохоронної системи);
— залучення системи соціальних послуг для надання підтримки особам, які постраждали від такого насильства та впровадження соціальних послуг для кривдників, також профілактичні дії щодо запобігання насильству;
— потрібно робити аналіз наданих послуг з оцінкою процесу надання допомоги, З ПОЗИЦІЇ ОСОБИ, яка її отримує.

Comments are closed.